Новини

    Найпростіші цікаві досліди з дітьми в 1 класі НУШ

    Короткий текст новини



    Незвичний спосіб утримати воду

    Чи намокає твій носовичок? Дивне питання! Звісно, так... Намочи носову
    хустинку, налий у банку води. Щільно натягни хустинку на горловину банки і закріпи з допомогою нитки або гумки. Переверни банку вверх дном. Вода не витікає!       

    Пояснення. Хустинка зіткана з волокон, між якими є малесенькі дірочки. Поверхневий натяг діє, наче шкірка і не дає воді виливатися крізь діроч­ки. Саме тому не пропускають воду парасольки. Заховаєшся під парасольку — згадай про поверхневий натяг.

    Голка і копійка, що не тонуть у воді

    Почніть з легших предметів — голок. Покладіть на поверхню води шматок папіросного паперу, а зверху — суху сталеву голку. Іншою голкою обережно занурюй краї паперу у воду, поступово підбираючись до середини. Коли весь папірець намокне, він упаде на дно, а голка лежатиме на поверхні води. З допомогою магніту, піднесеного до стінок склянки на рівні води ти можеш  управляти рухом голки; що плаває на воді. А тепер спробуй пустити у пла­вання копійку!

    Пояснення. Вода погано змочує метал, що ти тримав у руках, бо він по­крився тонким шаром жиру. Поверхнева плівка води прогинається, і, намага­ючись розпрямитись, тисне вверх на голку, підтримуючи її.

     

    Що важче?                                                     ,

    Покажи глядачам дві однакові склянки, до країв наповнені водою, в одній із яких плаває кусок дерева або льоду. Запитай, яка склянка переважить, якщо їх поставити на терези. Хтось скаже, що переважить склянка, у якій плаває дерево, бо «крім води у відрі, є ще й дерево», а хтось — навпаки, уважа­тиме, що переважить інша склянка, бо «вода тяжча за дерево».

    Пояснення. Обидві склянки мають однакову вагу. Згідно із законом пла­вання, тіло, що плаває, витісняє зануреною частиною стільки рідини (за вагою), скільки воно важить саме. Терези будуть у рівновазі.

     

    «Добування» води з кави»

    У склянці гарячої води розчини ложку кави. Візьми суху холодну ложку
    і потримай її над кавою, що парує. Через декілька секунд на ложці з'являться краплини. Зачекай, поки вони вистигнуть і скуштуй. Ти переконаєшся, що це — чиста вода, а не кава.                                                                       

    Пояснення. Випаровується чиста вода. Пара, що торкається холодної ложки, перетворюється у краплини води. Спробуй повторити дослід із підсо­леною або солодкою водою: на ложці знову буде чиста вода.

     

    «Заморожений» сірник                                             
                 Наповни ванночки для приготування льоду або будь-яку невелику плоску
    посудину водою. Поклади на воду сірник, він не потоне. Постав ванночку в мо­розильну камеру, щоб вода замерзла. Як витягнути сірник, вморожений у лід, неочікуючи, поки вода розтане?

    Пояснення. Посип сірник сіллю. Упродовж ЗО секунд поверхневий шар
    льоду розтане, і ти зможеш легко витягнути сірник. Чиста вода замерзає при 0°С, а солона — при мінус 20°С. Тому взимку вулиці посипають сіллю.-З цієї самої, причини в охолоджувальну рідину, що заливають у радіатори автомо­біля, додають антифриз, Така суміш не замерзає до -ЗО°С.

     

     

     

     

     

      

      



    19.02.2019 | Aдмін

    Вернутись назад
Всі новини

Контакти

Адреса: Вінницька обл., Тульчинський р-н.,
с. Богданівка, вул. Б. Хмельницького, 41


Тел.: 0433544341

Email: bogdaniwkashckola@ukr.net