Новини
Найпростіші цікаві досліди з дітьми в 1 класі НУШ
Короткий текст новини
Незвичний спосіб утримати воду
Чи намокає твій носовичок? Дивне питання! Звісно, так... Намочи носову
хустинку, налий у банку води. Щільно натягни хустинку на горловину банки і закріпи з допомогою нитки або гумки. Переверни банку вверх дном. Вода не витікає!
Пояснення. Хустинка зіткана з волокон, між якими є малесенькі дірочки. Поверхневий натяг діє, наче шкірка і не дає воді виливатися крізь дірочки. Саме тому не пропускають воду парасольки. Заховаєшся під парасольку — згадай про поверхневий натяг.
Голка і копійка, що не тонуть у воді
Почніть з легших предметів — голок. Покладіть на поверхню води шматок папіросного паперу, а зверху — суху сталеву голку. Іншою голкою обережно занурюй краї паперу у воду, поступово підбираючись до середини. Коли весь папірець намокне, він упаде на дно, а голка лежатиме на поверхні води. З допомогою магніту, піднесеного до стінок склянки на рівні води ти можеш управляти рухом голки; що плаває на воді. А тепер спробуй пустити у плавання копійку!
Пояснення. Вода погано змочує метал, що ти тримав у руках, бо він покрився тонким шаром жиру. Поверхнева плівка води прогинається, і, намагаючись розпрямитись, тисне вверх на голку, підтримуючи її.
Що важче? ,
Покажи глядачам дві однакові склянки, до країв наповнені водою, в одній із яких плаває кусок дерева або льоду. Запитай, яка склянка переважить, якщо їх поставити на терези. Хтось скаже, що переважить склянка, у якій плаває дерево, бо «крім води у відрі, є ще й дерево», а хтось — навпаки, уважатиме, що переважить інша склянка, бо «вода тяжча за дерево».
Пояснення. Обидві склянки мають однакову вагу. Згідно із законом плавання, тіло, що плаває, витісняє зануреною частиною стільки рідини (за вагою), скільки воно важить саме. Терези будуть у рівновазі.
«Добування» води з кави»
У склянці гарячої води розчини ложку кави. Візьми суху холодну ложку
і потримай її над кавою, що парує. Через декілька секунд на ложці з'являться краплини. Зачекай, поки вони вистигнуть і скуштуй. Ти переконаєшся, що це — чиста вода, а не кава.
Пояснення. Випаровується чиста вода. Пара, що торкається холодної ложки, перетворюється у краплини води. Спробуй повторити дослід із підсоленою або солодкою водою: на ложці знову буде чиста вода.
«Заморожений» сірник
Наповни ванночки для приготування льоду або будь-яку невелику плоску посудину водою. Поклади на воду сірник, він не потоне. Постав ванночку в морозильну камеру, щоб вода замерзла. Як витягнути сірник, вморожений у лід, неочікуючи, поки вода розтане?
Пояснення. Посип сірник сіллю. Упродовж ЗО секунд поверхневий шар
льоду розтане, і ти зможеш легко витягнути сірник. Чиста вода замерзає при 0°С, а солона — при мінус 20°С. Тому взимку вулиці посипають сіллю.-З цієї самої, причини в охолоджувальну рідину, що заливають у радіатори автомобіля, додають антифриз, Така суміш не замерзає до -ЗО°С.
19.02.2019 | Aдмін
Навігація
- Головна
- Про ліцей
- Новини
- Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Дистанційне навчання
- Виховна робота
- Накази
- Педради
- ЗНО 2021
- Фінансова звітність
- Фотоальбом
- Контакти
- Корисні посилання
- пошта
- Психологічна служба
- Електронний журнал
- Майбутнім першокласникам
- Атестація педпрацівників
Новини
далі ↓
Контакти
Адреса: Вінницька обл., Тульчинський р-н.,
с. Богданівка, вул. Б. Хмельницького, 41
Тел.: 0433544341
Email: bogdaniwkashckola@ukr.net